Musíte byť bohatí, aby ste mohli riadiť drahé auto?

Čo vás napadne ako prvé, keď vidíte niekoho riadiť drahé auto? Ak ste ako väčšina ľudí, pravdepodobne ste okamžite dospeli k záveru, že musia byť bohatí, aby mohli riadiť takéto auto. Ale naozaj musíte byť bohatí, aby ste mohli jazdiť na drahom aute, alebo existujú spôsoby, ako môžu tí z nás so skromnejším príjmom jazdiť a vlastniť auto svojich snov?

Nemusíte byť bohatí, aby ste mohli jazdiť v drahom aute, pretože existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať za volant niektorých mimoriadne pôsobivých áut bez toho, aby ste museli byť milionárom. V skutočnosti, strašne veľa ľudí, ktorých vidíte v luxusných autách, nie je vôbec bohatých a ja by som to mal vedieť, pretože som bol často jedným z nich.

Jazdia všetci bohatí na drahých autách?

Hoci mnohí bohatí a veľmi bohatí ľudia túžia byť videní šoférovať niektoré z najexkluzívnejších a najdrahších nových a klasických áut na svete, mnoho ďalších extrémne bohatých ľudí je šťastnejších voziť sa v oveľa skromnejších vozidlách, ako sú Honda, Ford, Toyota. a Chevys. Niektorí bohatí ľudia sa radi chvália svojim bohatstvom a jedným z najzreteľnejších spôsobov, ako to urobiť, je vidieť, ako šoférujú veľmi drahé auto.

Na druhej strane, veľa veľmi bohatých ľudí sa radšej drží pod radarom a to posledné, čo chcú urobiť, je upozorniť na seba tým, že ich vidia šoférovať Lamborghini, Ferrari alebo Bugatti.

Pred mnohými rokmi som pracoval ako vedúci predajne pre nemeckú skupinu diskontných supermarketov Aldi. Bola to rodinná firma, ktorú založili dvaja bratia, a hoci som sa s ním nikdy nestretol, miliardár spoločnosti Theo Albrecht bol medzi staršími ľuďmi vo firme známy tým, že jazdil na niečom ako 10-ročnom Volkswagene. Golf. Očividne si myslel, že to bolo všetko, čo potreboval, pretože to splnilo svoju úlohu a nevidel dôvod, aby šoféroval niečo iné.

Zatiaľ čo veľa bohatých ľudí si užíva exotické autá a je dobre, že ich vidia riadiť, existuje aj veľa menej bohatých ľudí, ktorí jazdia na rovnakom type áut, aby podporili myšlienku, že sú možno bohatší a úspešnejší, než v skutočnosti sú.

Čo je drahé auto?

Myslím si, že predtým, ako pôjdeme ďalej, je dobré v tejto chvíli zistiť, čo myslím pod pojmom drahé auto. Koniec koncov, to, čo je drahé pre jednu osobu, môže byť celkom dostupné pre niekoho iného a dokonca aj veľmi skromné ​​ojazdené auto môže byť nedostupné pre niekoho, kto má veľmi málo peňazí.

Keď v tomto článku hovorím o drahých autách, v skutočnosti mám na mysli luxusné alebo flashové autá, takže to súvisí skôr s tým, ako ľudia vnímajú konkrétne auto, než s tým, čo nevyhnutne stojí.

Napríklad som práve urobil rýchle vyhľadávanie na Auto Trader a našiel som Maserati Quattroporte S z roku 2012 na predaj za menej ako 17 000 dolárov. Na druhej strane, za nový Buick Enclave môžete ľahko zaplatiť viac ako 50 000 dolárov, ale ktorý z týchto dvoch by pritiahol viac pozornosti? Maserati by, samozrejme, a to je môj prvý príklad toho, prečo nemusíte byť bohatí, aby ste mohli jazdiť v „drahom“ aute.

Pre bežného človeka je drahé auto pravdepodobne auto luxusnej značky, ktoré je celkom nové. To znamená, že drahé auto môže byť niečo také relatívne skromné ​​ako BMW radu 3, Mercedes triedy C alebo Audi A6, ale môže to byť aj Ferrari 458, Lamborghini Huracan alebo Bugatti Chiron.

Koľko vlastne stoja drahé autá?

Budem tu trochu kontroverzný a poviem, koľko stojí auto, v skutočnosti nezáleží. Dôležité je, či si to môžete dovoliť alebo nie, bez ohľadu na to, či je táto suma peňazí akokoľvek veľká alebo malá. Drahé auto vás môže stáť niekoľko miliónov dolárov, no v niektorých prípadoch by vás každodenné jazdenie v poriadne drahom aute mohlo stáť takmer nič. Áno. Naozaj!

A ďalšia vec, ktorú príliš veľa ľudí neberie do úvahy, je AKO bolo vozidlo kúpené. To, že niekto jazdí na Mercedese triedy S, neznamená, že odovzdal viac ako stotisíc dolárov predajcovi, aby si ho kúpil. V mnohých prípadoch nebudú mať. A predtým, ako uzavriem tento konkrétny článok, poviem vám, ako som mal niekoľko veľmi drahých áut, ktoré ma nestáli takmer nič.

Mimochodom, ak by ste sa chceli dozvedieť o niektorých z najlepších produktov, služieb a spoločností, ktoré som našiel na nákup, predaj a pomoc s vlastníctvom vozidla, pozrite si moju stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kam ísť, aby ste získali najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj financie, poistenie, diely, detaily a ďalšie veci.

Ako ľudia platia za drahé autá

Strašne veľa ľudí, ktorých vidíte jazdiť na luxusných autách, za ne platí rovnako, ako väčšina ľudí platí za svoje autá, a to s určitou formou financií. Nezáleží na tom, či osoba, ktorú vidíte, riadi Chevrolet Trax alebo Audi R8, je pravdepodobnejšie, že to bude nejakým spôsobom financovať.

Ide o to, že keď vás ľudia vidia riadiť drahé alebo honosné auto, zvyčajne predpokladajú, že stojíte za celý majetok. A aj keď tiež predpokladajú, že ste fin Ak to nejakým spôsobom vyjadríme, stále predpokladajú, že musíte byť bohatí, aby ste si mohli dovoliť platiť.

Maserati Quattroporte Executive GT 2008 za menej ako 18 000 $

Teraz nebudem nikoho urážať tvrdením, že je ľahké dovoliť si mesačné platby na úplne novej Corvette Z06 alebo BMW M8. Čo sa chystám urobiť, je uviesť platby do určitej perspektívy tak, že vám položím jednoduchú otázku.
Kto by si myslel, že by bol bohatší medzi niekým, kto pracuje pre seba a jazdí na Mercedes-AMG SL, a iným človekom, ktorý vlastní malý podnik, ktorý má dvoch zamestnancov a jazdí na Chevy Traverse? Na rovinu som si istý, že väčšina ľudí by videla Mercedes-AMG SL a predpokladala, že ten chlap je ten bohatý.

Aj keď budú mesačné platby na SL dosť vysoké, zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko každý mesiac platí ten druhý, aby niekoho zamestnal? Toto odhalenie som vysvetlil svojmu inštruktorovi na motorke minulý rok, keď som si robil vodičský preukaz. Rozprávali sme sa o autách a ja som mu vysvetľoval lízing, o ktorom nikdy predtým neuvažoval. Teraz priznal, že je trochu snob s odznakmi, a preto predpokladal, že mesačné lízingové splátky na typ auta, ktoré by chcel, by boli príliš drahé.

Predtým mi vysvetľoval, ako bol zasiahnutý jeho podnik na začiatku pandémie a ako musel prepustiť druhého inštruktora, ktorého zamestnával. Keď sa biznis opäť rozbiehal, uvažoval o opätovnom zamestnaní, hoci by prácu, ktorú mal, zvládol aj sám, keby bolo treba. Rozhodol som sa použiť jeho zamestnaneckú dilemu, aby som vysvetlil, ako cenovo dostupný je lízing áut, a to tak, že ich prepojím. Bez toho, aby sme zachádzali do prílišných detailov, množstvo peňazí, ktoré by stálo najať len jednu osobu, pokiaľ ide o mzdy, dane a poistenie, bolo vyššie, ako v tom čase stálo prenájom úplne nového Aston Martin V8.

Ako často sa pozeráte na niekoho, kto zamestnáva pár ľudí, a myslíte si, že musia byť bohatí? Len pre predstavu, podľa údajov CEIC bol priemerný mesačný zárobok v USA v októbri 2021 4 319 dolárov mesačne. Podľa truecar.com je priemerná možnosť prenájmu pre Chevrolet Corvette 2022 $ 1 347 mesačne na 36-mesačné obdobie pri 12 000 míľach za rok, po zaplatení poplatku 2 000 $.

Takže, ak niekto jazdí na Corvette, väčšina ľudí si pravdepodobne bude myslieť, že musí byť dosť bohatý. Na druhej strane, ak vám niekto povie, že prijme nového zamestnanca, nikto nepohne viečkom, aj keď to bude stáť viac ako dvakrát toľko ako prenájom Corvette!

Ako získať drahé auto za nič

Ak by ste ho ukradli, mohli by ste jazdiť na drahom aute zadarmo, ale ja to samozrejme nepodporím a cena, ktorú nakoniec zlodej zaplatí za svoje činy, bude oveľa vyššia ako náklady na legálnu kúpu auta.

Ale môžete jazdiť na drahom aute za nič, alebo aspoň za relatívne málo, ak dostanete prácu, ktorá ponúka firemné auto ako súčasť balíka. Teraz viem, že za týchto okolností existujú daňové dôsledky, ale stále by to malo byť oveľa lacnejšie ako kúpa auta, a to znamená, že budete môcť mať niečo oveľa krajšie, ako by ste si mohli dovoliť.

IRS rozhoduje o tom, koľko daní zaplatíte za firemné auto na základe toho, koľko kilometrov v ňom najazdíte za svoju prácu a koľko súkromných, takže to nechajme na šikovného účtovníka, aby minimalizoval vaše výdavky! Ak však pracujete v maloobchodnom automobilovom priemysle, možno budete môcť jazdiť na najnovšom modeli značky, ktorú váš predajca predáva, takmer bez nákladov. Takto som mal každé tri mesiace úplne nové luxusné auto v najvyššej výbave.

Väčšinu času, keď som pôsobil v maloobchode s automobilmi, boli všetky „demo“ autá, ktoré nám boli pridelené, založené z daňových dôvodov na základnom modeli Ford Fiesta. Dôvodom bolo, že autá, na ktorých sme jazdili, boli demonštračné vozidlá, ktoré bolo možné požičať zákazníkom, takže sme sa mohli ocitnúť doma v čomkoľvek, od výmeny za 200 dolárov až po takmer nové superauto. Administratíva spojená s dokumentovaním toho, čo sme jazdili v ktorýkoľvek konkrétny deň a v ktoromkoľvek konkrétnom čase a koľko kilometrov sme najazdili v každom vozidle, by bola sama o sebe prácou na plný úväzok a úplne neživotaschopná.

Strávil som niekoľko rokov ako obchodný manažér a krátky čas ako generálny riaditeľ v predajni Land Rover, takže som mal každé tri mesiace úplne nový, špičkový LR3, Range Rover Sport alebo Range Rover. . Vláda nakoniec zmenila pravidlá, aby uzavrela túto medzeru pre automobilový priemysel, ale priatelia, ktorých mám stále v biznise, mi povedali, že predajcovia teraz našli iné kreatívne spôsoby, ako umožniť zamestnancom riadiť nové demonštrácie za smiešne malé množstvo peňazí každý mesiac. ich mzdy.

Lacné autá, ktoré vzbudzujú dojem, že ste bohatý

Predtým som v tomto článku spomenul ojazdené Maserati, ktoré stojí asi o 4000 dolárov menej ako najlacnejší nový Chevy Malibu. Nebudem to skúšať a naznačovať, že jazdiť na Mercedese z roku 2006 Sedan es C350, za ktorý ste zaplatili 2 500 dolárov, oklame každého, aby si myslel, že ste nejaký technologický magnát zo Silicon Valley alebo multimilionársky YouTuber, ale niečo také Maserati určite oklame veľa ľudí, aby si mysleli, že to mohlo stáť päťkrát viac. vlastne si za to zaplatil.

Mercedes SLK 350 z roku 2005 za menej ako 10 000 dolárov

Ale ak kupujete opatrne, aj auto, ktoré stojí len niekoľko tisíc dolárov, môže vytvoriť dojem úspechu. Mojím obľúbencom pre tento druh vecí je Mercedes SLK, pretože si môžete vyzdvihnúť naozaj pekný za menej ako 10 000 dolárov, je to skvele vyzerajúce športové auto a je to Mercedes-Benz. Kúpte si jeden v dobrom stave a získajte ho profesionálne do detailov a bežný človek nebude mať ani potuchy, že honosný kabriolet Mercedes Sports, na ktorom jazdíte, v skutočnosti stojí polovicu toho, čo nový Nissan Versa!

Add Comment