2022 Toyota Tundra TRD Pro: Cenovo dostupná alternatíva Ford Raptor?

Toyota Tundra 2022 je prvou novou verziou plnohodnotného pickupu od roku 2007 a určite to vyzerá, že táto úplne nová tretia generácia Tundry bude v Severnej Amerike veľkým hitom. No zatiaľ čo sa veľa pozornosti bude nevyhnutne sústreďovať na nižšie úrovne výbavy, ktoré sa budú predávať v celkom slušných číslach, je to najvyššia úroveň výbavy Toyota Tundra TRD Pro 2022, ktorá si možno zaslúži najväčšiu pozornosť. prečo? Pretože Tundra TRD Pro by mohla byť cenovo dostupnejšou alternatívou k modelu, ktorý má veci už príliš dlho pre seba; Ford F-150 Raptor.

Čo potrebujete vedieť ako prvé o 2022 Tundra TRD Pro

Predtým, než sa pustíme do priameho porovnávania Toyoty Tundra TRD Pro 2022 s Fordom F-150 Raptor 2022, pozrime sa na niektoré z najzaujímavejších detailov Toyoty, ktoré by vás mali prinútiť zvážiť jeho kúpu skôr, ako ho porovnáte s čímkoľvek iným. Po prvé, motor pod kapotou TRD Pro je 3,5-litrový hybrid V-6 s dvojitým turbodúchadlom i-FORCE MAX s výkonom 437 koní a 583 lb.-ft. krútiaceho momentu, ktorý sa potom posiela výhradne na všetky štyri kolesá prostredníctvom 10-stupňovej automatickej prevodovky.

Skutočnosť, že neexistuje nič také ako TRD Pro so zadným náhonom, je dôležité si hneď všimnúť, pretože vám povie, o čom toto nákladné vozidlo je a prečo by sa malo porovnávať s tým, čo viete. Hnacie ústrojenstvo používané Toyotou pre Tundru TRD Pro je systém pohonu 4WDemand na čiastočný úväzok, ktorý obsahuje elektronicky riadenú dvojrýchlostnú prevodovku s nastavením vysokého a nízkeho rozsahu, automatický diferenciál s obmedzenou svornosťou a elektronicky riadenú uzávierku. zadný diferenciál. Vodič má na výber z troch jazdných režimov: Eco, Normal a Sport, pričom ťažné funkcie sú podporované špeciálnymi jazdnými režimami TOW/HAUL.

Teraz, než sa príliš nadchneme pre terénne schopnosti modelu Tundra TRD Pro 2022, nezamieňajte si model, ktorý si môžete kúpiť u miestneho predajcu Toyota, s modelom, ktorý ste videli na výstave SEMA v Las Vegas v novembri 2021. továrensky vyladený model špeciálne vyrobený spoločnosťou Toyota Racing Development (TRD) pre túto show ako Desert Chase Tundra, ktorý ukázal, čo sa dá s novým kamiónom urobiť s trochou fantázie a množstvom peňazí.

A prosím, majte na pamäti, že vyššie uvedený zoznam je len funkciami, ktoré sú jedinečné pre úroveň výbavy TRD Pro a niekoľko ďalších zaujímavostí. Za svoje peniaze dostanete oveľa viac s týmto novým topperom radu Tundra.
Za zmienku tiež stojí, že Tundra TRD Pro je k dispozícii iba ako kabína pre posádku, ale musíte sa opýtať, prečo by niekto chcel pri kúpe pickupu na tejto úrovni aj tak iný typ karosérie.

Hoci nemožno poprieť skutočnosť, že TRD Pro určite vyzerá ako ťažký terénny nákladný automobil, jeho každodenné schopnosti dokazujú, že je to tiež nákladné vozidlo, s ktorým môžete žiť ako každodenný vodič takmer v akomkoľvek okolnosti. Tundra TRD Pro je dimenzovaná na ťahanie do maximálnej hmotnosti 11 175 libier, dokáže zvládnuť maximálne užitočné zaťaženie až 1 600 libier a má celkovú hmotnosť vozidla (GVWR) 7 615 libier.

2022 Tundra TRD Pro: Postavený pre rýchlosť aj schopnosti

Existuje veľa nákladných vozidiel, ktoré sú dobré v teréne, veľa nákladných vozidiel, ktoré sú dobré na ťahanie a ťahanie, veľa nákladných vozidiel, ktoré sú nabité funkciami a komfortom pre stvorenia, veľa nákladných vozidiel, ktoré vyzerajú skvele, a niekoľko, ktoré dokážu zaškrtnúť všetky tieto políčka. Toyota je navrhnutá tak, aby to všetko dokázala, ale je tiež navrhnutá tak, aby to všetko zvládla a pritom bola oveľa rýchlejšia ako takmer čokoľvek iné vo svojej triede. Toto nie je len schopné nákladné vozidlo, ktoré vyzerá fantasticky s vážnymi terénnymi ambíciami, ale je to aj verzia Tundra zameraná na výkon, ktorá značne zužuje kamióny, s ktorými ju môžete porovnávať.

Tundra TRD Pro je postavená na celorámovom podvozku Toyota New Global Architecture a rám, ktorý je plne zabalený, znamená veľa času a myslenia, ktoré bolo venované úspore hmotnosti. Ďalším dizajnovým prvkom, ktorý šetrí hmotnosť, je použitie hliníka na dverové panely a kapotu, ale bolo použité kompozitné lôžko, o ktorom sa tvrdí, že je pevnejšie ako oceľ a zároveň je odolné voči korózii. Môžete sa pozrieť na vyššie uvedený zoznam, aby ste videli, aké konkrétne off-roadové vlastnosti TRD Pro využíva, ale jednou chybou v pancierovaní Toyoty môže byť nedostatok „inteligentnej“ prevodovky s automatickou možnosťou 2WD/4WD, ktorú si niektorí konkurenti vybrali. ponúknuť.

2022 Tundra TRD Pro vs 2022 Ford F-150 Raptor

V čase písania tohto článku nemáme úplne potvrdené podrobnosti o 2022 Ford F-150 Raptor, a preto porovnám Tundru s 2021 Raptorom, o ktorom máme úplné podrobnosti. Každopádne, aj keď budú zverejnené podrobnosti o novom modeli Ford F-150 Raptor 2022, pravdepodobne budete mať problém dostať sa do jeho rúk na tejto strane roku 2023. Problémy s dodávkami v automobilovom priemysle sú dobre zdokumentované a dopyt po mnohých nových vozidlách zostáva ale aj nedostatok. Po niečom tak vrúcne očakávanom, ako je nový F-150 Raptor, bude obrovský dopyt, takže ktovie, ako dlho bude trvať, kým budete môcť vstúpiť do predajne Ford a odviezť sa v jednom bez toho, aby ste museli ísť na najprv dlhý čakací zoznam?

Ford F-150 Raptor z roku 2022

Mimochodom, ak by ste sa chceli dozvedieť o niektorých z najlepších produktov, služieb a spoločností, ktoré som našiel na nákup, predaj a pomoc s vlastníctvom vozidla, pozrite si moju stránku odporúčaných produktov a služieb priamo tu. Okrem toho, že vám poviem, kam ísť, aby ste získali najnižšie ceny nových a ojazdených vozidiel, pokrývam aj financie, poistenie, diely, detaily a ďalšie veci. Nižšie nájdete tabuľku, v ktorej je uvedené porovnanie medzi Toyota Tundra TRD Pro 2022 a Fordom F-150 Raptor 2021, ktorá pokrýva niektoré z dôležitejších prvkov dvoch konkurenčných pickupov.

Dobre, takže v príbehu je medzi týmito dvoma nákladnými vozidlami veľa podobností, ale nemožno poprieť, že Raptor je na vrchole v mnohých kľúčových oblastiach. To je potom, nie? Je po všetkom, pretože Raptor je rýchlejšie, výkonnejšie a schopnejšie nákladné vozidlo. No, ak je to všetko, čo vás zaujíma, potom áno, jeden papier, na ktorý by mal Ford raptor určite ísť. Na druhej strane by to bolo ignorovanie jedného veľmi dôležitého prvku, ktorý som zámerne vynechal z vyššie uvedenej tabuľky, a tou je cena.

Zmyslom tohto článku je položiť si otázku, či je alebo nie je Toyota Tundra TRD Pro 2022 cenovo dostupnou alternatívou k Fordu F-150 Raptor, a nie to, ktorý nákladný automobil je lepší alebo žiadanejší.

Počiatočná odporúčaná cena pre Ford F-150 Raptor na rok 2021 je 64 145 USD, no podľa predpovedí Car and Driver bude počiatočná odporúčaná cena pre Toyota Tundra TRD Pro na rok 2022 približne 51 000 USD. Ak je to pravda, predstavuje to obrovskú úsporu 13 000 dolárov v porovnaní s najzákladnejšou verziou Ford F-150 Raptor. Stojí Raptor za ďalších 13 000 dolárov?

Ako to vidím ja, väčšina ľudí, ktorí budú platiť viac ako 64 000 dolárov za F-150 Raptor, je pripravená, ochotná a schopná to zaplatiť a je nepravdepodobné, že by vážne uvažovali o kúpe Toyoty. Ale to nie je pointa, ktorú sa tu snažím povedať. Ide o to, či je TRD Pro modelom pre ľudí, ktorí majú rozpočet, ktorý dosiahne túto úroveň, ale ktorí by mali problém ísť až na 64 000 dolárov za Raptor.

Ak sa pozriete na to, aké ďalšie plnohodnotné ľahké pickupy môžete v súčasnosti získať za približne rovnakú (odhadovanú) cenu ako Tundra TRD Pro z roku 2022, myslím si, že strašne veľa ľudí by si vybralo Toyotu, keď začína. vyzerať ako absolútny obchod, keď sa pozriete na to, čo si za tie peniaze kúpite inde.

Mali by ste si kúpiť Toyota Tundra TRD Pro 2022?

Ak sa potvrdí, že Toyota Tundra TRD Pro z roku 2022 má počiatočnú odporúčanú cenu 51 000 dolárov a vy nemôžete bežať na Raptor, potom si myslím, že Toyota vyzerá ako hlúpa. Ak sa však ukáže, že MSRP je podstatne vyššia, potom si myslím, že Toyota to bude mať s TRD Pro ťažké, pokiaľ nebude ľahko dostupný a vy nebudete musieť čakať mesiace, kým sa k nemu dostanete.

V širšom zmysle to vyzerá, že Toyota odviedla fantastickú prácu s prepracovaným radom Tundra tretej generácie ako celkom a páči sa mi najmä nový svalnatý, agresívny vzhľad, s ktorým dizajnéri prišli.
Stále si nie som istý, či by si niekto, kto mal príležitosť, vybral Toyotu Tundra TRD Pro 2022 pred Fordom F-150 Raptor z roku 2021, ak by pre neho cena alebo dostupnosť neboli problémom, a už vôbec nie, ak by ste chceli dať Toyotu hore. proti pripravovanému, úplne novému Fordu F-150 Raptor 2022.

Napriek tomu, ak hľadáte nový pickup a výkon, štýl a terénne schopnosti sú veľkými faktormi pri vašom prípadnom nákupnom rozhodnutí, je ťažké si predstaviť lepšiu kúpu ako Tundra TRD Pro 2022. Pokiaľ sa ukáže, že cena je správna, a ak nie, vždy sa môžete namiesto toho pozrieť na použitý Ford F-150 Raptor a môžete si pozrieť môj článok na túto konkrétnu tému priamo tu.

Add Comment