Kúpili by ste si squatted Tahoe?

Ak sa vám celkom páči vzhľad Chevroletu Tahoe, ale nechcete skutočný Chevy Tahoe, môžete zvážiť niekoľko možností. Namiesto toho by ste si mohli kúpiť GMC Yukon, čo je v podstate o niečo obľúbenejšie Tahoe. Môžete si tiež vybrať Chevy Suburban alebo GMC Yukon XL, čo sú len verzie Tahoe a Yukon s dlhým rázvorom. Ale ak chcete Tahoe, ktoré naozaj vynikne v dave, dokonca aj v dave iných Yukonov, čo tak ísť na squatovaný Yukon?

Čo je to preboha squatované Tahoe?

Squatted Yukon je upravená verzia Chevy SUV (alebo akéhokoľvek nákladného auta na to príde), kde je predná časť vozidla zdvihnutá viac ako zadná, takže zadná časť sa zdá byť prehnutá. Pôvodne nazývaný Carolina Squat, aj keď sa predpokladá, že pochádza z Kalifornie, squatované vozidlá sú zvyčajne nákladné autá a sú ľahko identifikovateľné, pretože nos nákladného vozidla je zdvihnutý, zatiaľ čo korba nákladného vozidla je nízka.

Tento zvláštny trend, ktorý sa niekedy označuje aj ako California Lean, Cali Lean alebo Tennessee lean, bol inšpirovaný pretekmi Baja a verte tomu alebo nie, bola v tom skutočná funkcia. Pretože preteky Baja sa vedú na veľmi kopcovitom teréne, je tu veľa skokov a myšlienkou zdvihnutia prednej časti vozidla vyššie ako zadnej je umožniť nákladnému automobilu prekonať skoky vyššou rýchlosťou. Zadná časť sa potom stane prvou časťou vozidla, ktorá pristane, čím sa vyhne skoku pred nosom, ktorý by potenciálne mohol viesť k vážnemu poškodeniu, ktoré by mohlo kamión vyradiť z pretekov.

Ak by ste išli a sledovali preteky Baja, videli by ste všetky druhy upravených kamiónov; malé, veľké, stredne veľké, silne prispôsobené sériové vozidlá a vozidlá navrhnuté a vyrobené od nuly špeciálne pre preteky. S podrepovaným Tahoe sa však pravdepodobne nestretnete príliš často, pretože Tahoe nie je práve vhodné na púštne preteky. Hoci by squatované Tahoe bolo tvrdé a robustné, bolo by tiež extrémne ťažké a hmotnosť je nepriateľom takmer každej formy súťažných automobilových pretekov.

Prečo potom stavať squatované Tahoe?

Mnoho trendov prispôsobenia vozidiel začína praktickou úpravou, ako sú zábavné autá a lowridery, a squatting nie je výnimkou. Tieto trendy môžu začať ako praktické riešenie problému, často v súťažných pretekoch, ale čoskoro sa pretavia do módy, kde prevláda estetika a skutočná funkčnosť ide von oknom.

Ako uvidíte na niektorých obrázkoch Tahoe v podrepe v tomto článku, prispôsobenie presahuje len zníženie zadnej časti a zdvihnutie prednej časti Tahoe. Skutočné kolesá sa zdajú byť tiež veľkou súčasťou módy, pričom mnohí si vyberajú veľmi veľké, ale veľmi tenké kolesá, ktoré podľa mňa vyzerajú dosť smiešne, a iní si vyberajú mohutnejšie kolesá s ušľachtilými pneumatikami, ktoré podľa mňa vyzerajú oveľa lepšie.

Veľkou otázkou tu musí byť, prečo by ste potom stavali squatované Tahoe? A odpoveď by mohla byť súťaž, predvádzanie, pretože sa vám páči, ako to vyzerá, alebo len preto, že môžete. Je však celkom isté, že každý, kto drepuje Chevrolet Tahoe, to nerobí z praktického dôvodu.

Je legálne šoférovať squatované Tahoe?

Možno prekvapivo je legálne jazdiť squatované kamióny po cestách každého jedného amerického štátu okrem Severnej Karolíny, ktorá zaviedla zákon zakazujúci ich 1. decembra 2021. Takže ak si chcete kúpiť alebo postaviť squatovaný Chevy Tahoe, môžete jazdiť je to na ceste, pokiaľ nebývate alebo nechcete jazdiť cez Severnú Karolínu, teda.

Dokázali by ste žiť so squatovaným Tahoe?

Ak máte za každodenného vodiča Chevy Tahoe, pravdepodobne by nebolo dobré si s ním sadnúť, najmä ak máte radi extrémnejšie príklady squatovaných vozidiel. Niektoré drepy, ktoré som videl, sú také jemné, že by ste si to z niektorých uhlov takmer ani nevšimli, no iné sú také extrémne, že by ste nemali žiadnu šancu vidieť, kam idete, pokiaľ nemáte dieru v podlahe vozidla. a môžete vidieť cez motorový priestor.

Okrem toho, že riadenie skrčeného Tahoe je náročné, ak nie nemožné, jeho údržba by tiež stála veľa, pretože nerovnaké namáhanie komponentov zavesenia by nevyhnutne viedlo k veľkému opotrebovaniu. Napriek tomu je okolo veľa squatovaných Tahoe a ľudia, ktorí ich stavajú, ich skutočne milujú.

Na autách, nákladných autách a SUV sa vykonáva množstvo zákazkových prác, ktoré podľa mňa vyzerajú fantasticky, ale drepy nie sú pre mňa jednou z nich a tiež si nie som istý, či Chevrolet Tahoe je vozidlo, ktoré sa hodí najmä na prispôsobenie. Tahoe môže byť skvelým rodinným autom a pohodlným každodenným šoférom a federálom sa páčia natoľko, že sa zdá, že nejazdia takmer na ničom inom – samozrejme okrem Suburbans – ale nie je to vozidlo, ktoré by si vyžadovalo prispôsobenie.

Add Comment