Je Kia Carnival 2022 skutočne 11-miestny?

Nedá sa vyhnúť tomu, že vozidlá sú v dnešnej dobe stále väčšie a väčšie a teraz je viac vozidiel ako kedykoľvek predtým, ktoré môžu ubytovať šesť, sedem alebo dokonca osem ľudí v rôznych stupňoch pohodlia. Čo ak však 8-miestne SUV stále nemá dostatok miest na sedenie pre vaše potreby? Odpoveď teraz prišla v podobe úplne nového 11-miestneho vozidla Kia Carnival 2022, čo je v skutočnosti nová generácia Kia Sedona, ktorá dostala nový vzhľad, nové meno a obrovskú kapacitu sedadiel pre tých, ktorí potrebujú to.

Čo je Kia Carnival 2022?

Kia Carnival 2022 je novou štvrtou generáciou toho, čo sa predtým v USA a na iných trhoch nazývalo Kia Sedona, ale Kia sa teraz rozhodla všeobecne prijať názov Carnival. Stačí sa len pozrieť na ktorúkoľvek z prvých troch generácií, aby ste si všimli, že to boli celkom evidentne minivany, ale Kia Carnival 2022 si osvojila exteriérový štýl viac SUV.

Ak vás myšlienka „poddať sa“ a kúpiť si minivan napĺňa hrôzou, určite by ste si mohli kúpiť karneval 2022 a odovzdať ho svojim susedom ako SUV. No, mohli by ste, kým vás neuvidia nastupovať alebo vystupovať zo zadných posuvných dverí, ktoré rozhodne prezrádzajú, že toto je skutočne minivan oblečený tak, aby vyzeral ako SUV, a nie SUV, ktoré má minivan úroveň praktickosti. a schopnosti.

To, čím sa Carnival odlišuje od svojich predchodcov a takmer každého iného vozidla, s ktorým by ste ho v súčasnosti mohli rozumne prirovnať, sú flexibilné sedadlá v interiéri Kia Carnival a skutočnosť, že existuje dokonca aj 11-miestne Kia Carnival!

Možnosti sedadiel Kia Carnival 2022

Keď rodiny prekročia určitú veľkosť, zmení sa aj typ vozidla, ktoré potrebujú. Je to trochu klišé, že akonáhle budete mať viac ako pár detí, vaše roky radosti zo šoférovania sú preč, pretože si musíte kúpiť minivan, a priznajme si to, len veľmi málo v živote je také nechutné ako minivan, však ? V posledných rokoch sa však čoraz viac SUV snaží prilákať rodiny so siedmimi a niekedy aj ôsmimi sedadlami, aby mohli mať kapacitu minivanu bez toho, aby museli kupovať minivan.

Kia si zjavne všimla medzeru na trhu, kde sú ľudia, ktorí potrebujú kapacitu minivanu, ale nechcú, aby ich minivan skutočne vyzeral ako minivan. Kórejská automobilka to do určitej miery dokázala na Kia Carnival na rok 2022, ale urobila aj oveľa viac.

Kia nielenže vyrobila minivan, ktorý navonok pôsobí dôstojne ako SUV, ale Kia Carnival 2022 dokáže prekonať aj ostatné minivany tým, že ponúka kapacitu až 11 sedadiel.

Štandardná kapacita sedadiel je 7, ale systém sedadiel Multiflex umožňuje sedieť v Kia Carnival až 11 ľuďom. Správne, môžete mať 11-miestne Kia Carnival so štvrtým radom sedadiel, ktoré sa dajú pohodlne sklopiť do podlahy, keď sa nepoužívajú, aby poskytli užitočný priestor pre náklad.

Ale skôr, než sa príliš vzrušíte vyhliadkou štyroch radov sedadiel, povedať, že priestor na nohy v štvrtom rade je obmedzený, by bolo veľkým podhodnotením, pretože v skutočnosti tam žiadny nie je. Využitie štvrtého radu si v skutočnosti vyžaduje posunutie tretieho radu dopredu, čo tiež znižuje priestor pre nohy v treťom rade.

Aby sme boli spravodliví, Kia nazýva sedadlá vo vnútri MPV Kia Carnival (viac neskôr) Multiflex Seating je mimoriadne presné, pretože jediná vec, ktorú môžete o interiéri Carnival povedať, je, že je neuveriteľne flexibilný. Je ťažké vymyslieť niečo, čo by sa v tejto oblasti mohlo priblížiť sedadlu Kia Carnival 11.

Sedadlá Kia Carnival 2022 Multiflex

Existuje veľa SUV, MPV a minivanov, ktoré ponúkajú sedem alebo dokonca osem miest na sedenie, ale Kia Carnival 2022 ide nad rámec s kapacitou šesť, sedem, osem, deväť a jedenásť sedadiel. Ako môžete vidieť v tomto užitočnom videu na YouTube, vo vnútri karnevalu je šesť sedadiel v plnej veľkosti, ktoré sú usporiadané v troch radoch po dvoch. Druhý a tretí rad potom majú takzvané „Assist Seats“, čo sú menšie sedadlá, ktoré sa zmestia do stredu druhého a/alebo tretieho radu, aby sa zvýšila kapacita karnevalových sedadiel zo šiestich na sedem alebo osem.

Sedadlá v treťom rade sedia na koľajničke, ktorá umožňuje ich posunutie o 280 mm dopredu a 100 mm dozadu, čo je dôležitý prvok systému Multiflex, ale ak chcete poznať všetky detaily systému sedadiel a všetkých jeho rôznych konfigurácií, úprimne odporúčame pozrieť si video. Je toho toľko, čo môžete urobiť na prispôsobenie interiéru Carnivalu tak, aby vyhovoval akejkoľvek kombinácii sedadiel a nákladného priestoru, ktorú požadujete, Kia by pravdepodobne mohla vytvoriť vysokoškolský kurz venovaný výlučne tejto téme.

Súperi Kia Carnival 2022

Nie je ťažké prísť so zoznamom konkurentov, ktorým má Kia Carnival 2022 konkurovať, ale myslím si, že by mohol mať širšiu príťažlivosť ako ktorýkoľvek z týchtoe obvyklých podozrivých. Ak zvažujete kúpu nového minivanu, pravdepodobne sa pozeráte na modely Chrysler Pacifica, Toyota Sienna a Honda Odyssey, ale žiadny z nich nemá miesto na sedenie pre 11 osôb a žiadny z nich si naozaj nemožno pomýliť s SUV vo vozidle. ako by mohol byť karneval.

Ak nepotrebujete celých jedenásť sedadiel, potom by vás mohol napadnúť Hyundai Palisade alebo dokonca Kia Telluride, pričom obe ponúkajú niečo podobné ako Kia Carnival, čo je v tejto oblasti trhu veľmi dôležité, čo je výnimočná hodnota. peniaze.

O tomto novom modeli od spoločnosti Kia sa dá veľa odporučiť, ale cena Kia Carnival 2022 je určite jedným z jeho najsilnejších atribútov.

Je teda Kia Carnival 2022 minivan?

Podľa rád thecarconnection.com, na ktorých sa vždy obraciam so žiadosťou o recenzie nových áut a s cieľom zistiť najnižšie ceny nových vozidiel v ktorejkoľvek oblasti krajiny, je Kia Carnival 2022 minivan. Samotná Kia však o Karnevale hovorí ako o MPV, čo je podľa mňa oveľa presnejšie označenie.

MPV je skratka pre Multi-Purpose Vehicle, čo je termín používaný na opis flexibilných, všestranných vozidiel a zvyčajne vozidiel s viac ako piatimi sedadlami. Je to výraz používaný viac mimo USA ako v Amerike, pretože minivan znamená niečo trochu iné na miestach, ako je Európa.

V Európe minivan zvyčajne označuje to, čo by Američania pravdepodobne nazvali minibus. Ide o vozidlá s vysokou kapacitou miest na sedenie, zvyčajne odvodené od stredne veľkých nákladných dodávok, ako je Ford Transit, ktoré môžu ubytovať 15 alebo viac ľudí. To, čo Američania označujú ako minivany, sa inde vo svete zvyčajne nazývajú „dopravcovia ľudí“ alebo MPV.

Koľko stojí Kia Carnival 2022?

Kia Carnival 2022 má počiatočnú odporúčanú cenu 32 300 USD, čo je skutočne dobrá hodnota pre sedemmiestne vozidlo, ktoré je rovnako štýlové ako toto a prichádza s veľkorysou úrovňou štandardných funkcií aj na základnej úrovni. K dispozícii je päť rôznych úrovní výbavy Kia Carnival 2022, ktorými sú základná úroveň LX (32 300 USD), balík LX Seat Package (34 300 USD), EX (37 800 USD), SX (41 300 USD) a špičkový SX Prestige (46 300 USD). ).

Samozrejme, môj obľúbený spôsob financovania nákupu nového vozidla je lízing a tu je niekoľko príkladov priemerných nákladov na lízing Kia Carnival, s láskavým dovolením TrueCar. Ak chcete vedieť, za akú najlepšiu cenu môžete získať novú Kia Carnival 11 2022 alebo akékoľvek nové vozidlo vo vašej oblasti, pozrite si toto.

Add Comment